Diğer Haberler

Cevdet Akay Tam Destekle Yeniden TSTK Genel Başkanı Seçildi

Türkiye’de birçok dernek, federasyon ve konfederasyon bünyesinde başarılı çalışmalara imza atan ve 4 önemli kuruluşun genel başkanlığını yürüten Cevdet Akay Karabük’ün gururu olmaya devam ediyor. Çalışkan kişiliği ve başarılarıyla şehrin tanıtımına da büyük katkı veren Akay, bugün yapılan çok önemli bir genel kurulda yeniden genel başkanlığa seçildi. 

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (TSTK) genel başkanı başarılı hemşehrimiz Cevdet Akay İstanbul Bağlarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenen genel kurulda, tüm illerden gelen delegelerin oyları ile yeniden genel başkanlığa layık görüldü.

Tek liste yapılan ve salonun hınca hınç dolduğu genel kurulda övgüler ve takdirler ile birlikte yeniden genel başkan seçilen Akay, TÜMBİKON ve KARDERFED, MARMARA Genel Başkanlığının yanı sıra Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (TSTK) genel başkanlığına da getirilerek 4 önemli kuruluşun genel başkanı oldu.

Birçok siyasi, akademik, cemiyet ve iş insanlarının katılım sağladığı genel kurulda büyük takdir toplayan ve her fırsatta övgüler alan Akay, kendisini genel başkanlığa layık gören herkese teşekkürlerini sundu.

Akay, genel kurul sonrası yaptığı açıklamada;

Güveniniz için teşekkür ediyorum. Geçmiş yönetimde olduğu gibi bugün seçim sonucu oluşmuş olan yeni yönetimle beraber çok güzel çalışmalar yapacağımıza emin olabilirsiniz. Şunu da ayrıca ifade etmek istiyorum, tabi ki konfederasyonda  asil – yedek- denetleme – istişare kurulu gibi çeşitli organlar var . Asıl önemli olan bizim gönül birlikteliğimizin olması. Yönetim –denetim –istişare de görevli başkanlarımız, üyelerimizin  tam desteği ile, önerileriyle ve el birliğiyle birlikte çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.

Tabi listede herkese yer veremedik ama önemli olan buradaki hazirun ve delegedir. Burada bulunan herkeste delegemiz, hep beraberiz. Ben genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Karabüklü oluşumdan dolayı Karabük’lü hemşehrilerime de bir özel teşekkür ediyorum müsaadenizle.

Tabi ki bütün katılımcı illere teşekkür ediyorum. Tabi bizim Karadeniz illeri haricinde Doğu ve Güneydoğu illeriyle daha da çok bütünleşmemiz lazım. Kurultayların, çalıştayların bir kısmının da o bölgelerimizde yapılması önemli. Anca biz böyle Türkiye için el ele oluruz ve birlikte oluruz ve birlik beraberlik içinde oluruz. ”şeklinde konuştu.

Haberi Paylaşın