Hakkımızda

TSTK HAKKINDA

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları
Konfederasyonu

Ülkemiz sivil toplum alanında kendi gücünü, potansiyelini yeniden keşfediyor. Demokratik olduğunu ileri süren hiçbir rejim günümüzde sivil toplumu dışlayarak bir yere varamaz. Gelişmiş ve gelişmekte olan bütün ülkelerin demokrasileri artık sivil toplum kuruluşlarının gücüyle ve etkinliğiyle ölçülmektedir.

İnsanların en büyük zenginliğinin gönül zenginliği olduğuna inanıyorum. Her birimizin kişisel özelliklerinin ve yeteneklerinin gönüllü olarak birleşmesi durumunda, ortaya çok büyük işleri başarmaya yetecek bir gücün, enerjinin ve sinerjinin doğacağını biliyorum. Bugüne kadar Karadeniz illerinin Karadeniz Sivil Toplum Örgütleri Birliği olarak birleştiği KASTOB’un oluşumunda, 2005 yılında TÜRKİYE İÇİN ELELE denilerek başlatılan Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun tüm Türkiye çapında kazanmaya başladığı saygınlıkta, hep bu gönül ve güç birliği unsurunun ne kadar büyük bir rol oynadığını gözledim. 

Sivil toplum alanındaki örgütlenmelerde bir başka önemli süreç, 2005 yılındaki ruhun getirdiği ivmeyle Tüm Bürokrat ve İş İnsanları Konfederasyonunun kurulmasına doğru giden adımların atılmasıyla başlamıştır. 

Bu ülke hepimizin. Nice mücadele ve savaşların, özverilerin ardından kurulan modern Türkiye Cumhuriyeti, halkımızın ve insanlarımızın kapasitesi ve potansiyeliyle ilelebet yaşayacaktır. 

Sivil toplum kuruluşları bu açıdan Türkiye’deki birlik ve beraberliği, işbirliği ruhunu, toplum temeline, vatandaş-birey düzeyine kadar indirmektedir. Sivil toplum kuruluşları ülkemizde onlarca yıldır geliştirilmeye, olgunlaştırılmaya çalışılan demokrasinin köklenmesi ve güçlenmesi yönünde katkılar yapmaktadır. 

Etnik kökeni, dini inancı, dili ve cinsiyeti ne olursa olsun bu vatan toprakları içinde yaşayan her bireyin, üstün haklara ve değere sahip olduğuna inanıyoruz. Farklılıkların bir zenginlik kaynağı olduğunu biliyoruz.

Nerede yaşarsa yaşasınlar, yurdumuzun her köşesindeki vatandaşlarımızın haklarını ve hukukunu en üst düzeyde kullanmalarının sağlanması yükümlülüğünün en başta ülkeyi yönetenlerin üzerine düştüğünü savunuyoruz.

 

 

Toplumsal Fayda

Bireyleri ve sivil toplum kuruluşlarını önemseyen, onları her fırsatta ve düzeyde yönetimin oyuncusu, katılımcısı yapan çağdaş siyasal ve sosyal sistemler mutlaka başarıya ulaşırlar.

Kültür ve Sanat

O halde gelin tek tek insanların ve onların birlikte gönüllü olarak yaptıkları güçbirliğinden kendimiz, çevremiz, ülkemiz ve tüm dünya ile insanlık adına yararlanalım.

Yurtiçi ve Yurtdışında

Sivil toplum alanındaki örgütlenmelerde bir başka önemli süreç, 2005 yılındaki ruhun getirdiği ivmeyle Tüm Bürokrat ve İş İnsanları Konfederasyonunun kurulmasına doğru giden adımların atılmasıyla başlamıştır. 

Nasıl Çalışıyoruz

Bize Katılmak İçin

Siz de Türkiye’nin en büyük sivil toplum hareketine katılarak tüzüğümüzde yer alan ilkeler çerçevesinde toplumsal fayda önceliğinde projelerinizi birlikte daha güçlü şekilde hayata geçirebilirsiniz.

Başvuru Koşulları

Başvuru koşullarımız hakkında bilgi aldıysanız

Formu Doldurabilirsiniz

Başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Formu Gönderin

Doldurduğunuz formu basvuru@tstk.org adresinden bize ulaştırabilirsiniz.

Ön Başvurunuz Gerçekleşti

Ön başvurunuz tarafımızca incelip size en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

Etkinlik Zamanı

1 Eylül 2022

11.00 - 14.00

19 Eylül 2022

10.00 - 17.00

24 Eylül 2022

10.00 - 12.00

2 Ekim 2022

10.00 - 17.00

04 Ekim 2022

14.00 - 17.00

29 Ekim 2022

13.00 - 17.00

Etkinlik Adı

TSTK Üye Buluşması

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz etkinliğimizin 2022 programı belli oldu. Üyelerimizin proje üretimine destek oluyoruz.

Çevreci STK'ların Rolü

Daha iyi yaşanabilir bir dünya için çevre duyarlılığı konusunda neler yapmalıyız? Uzman konuşmacıların katılımıyla panelimize bekliyoruz.

Eğitimde Fırsat Eşitliği

Eğitimde fırsat eşitliği için ülkemizin her yerine eşit imkanların oluşturulması paneline sizleri de bekliyoruz.

Kültürel Korunma Çalıştayı

Toplumusal kültürel korunma nedir? Knuşmacı: Prof. Dr.

AB Kalkınma Projeleri Eğitimi

AB Kalkınma projeleri kapsamında sunulan destek fonlarından nasıl yararlanılır Uzman Konuşmacı ...........

Cumhuriyetin Kuruluşundan Günümüze Sivil Toplum

Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze sivil toplum kuruluşlarının gelişimi ve dönüşümünü tarihçi yazar prof.Dr. .... anlatıyor

05 Eylül

Panel

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen etkinliğimizde Marka iletişiminde kurumsal şirketlerin sosyal sorumluluk projelerinin kazanımları konusunda bilgilendirme ve eğitim programları yer alacaktır.

20 Aralık

Katıl

Siz de Bir Çocuğun Eğimine Destek Olun

Deste Olun

Anadolu'da kırsalda yaşayan çocukların eğitimine katkı sağlayabilirsiniz.