Bizden Haberler

Cevdet Akay Güven Tazeledi

Cevdet Akay Güven Tazeledi

Olağan Genel Kurul, Cevdet Akay'ı Yeniden Başkan Seçti

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kongre sonucunda mevcut Genel Başkan Cevdet Akay güven tazeledi.

Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen program ilk olarak davetlilere kahvaltı ikramı ile başladı. Kahvaltının ardından konferans salonuna geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol üyeleri tarafından konuşmalar gerçekleşti. Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Olağan Genel Kongresine CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Üsküdar Belediye Başkan Hilmi Türkmen’i temsilen Esat Kalay, Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Dernek, Oda,. STK Başkanları, iş insanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu çatısı altında toplanan STK’lara ve Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Kurucu Başkanı Hasan Ekşiye teşekkür ederek konuşmasına başlayan mevcut Genel Başkan Cevdet Akay:” Geçmiş yönetimde olduğu gibi bugün genel kurul sonucu oluşmuş olan yeni yönetimle beraber çok güzel çalışmalar yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Şunu da ayrıca ifade etmek istiyorum tabi ki konfederasyonda çeşitli organlar var. Bizde asil, yedek, denetleme, disiplin, istişare kurulu hiç önemli değil bizim gönül birlikteliğimiz var. Ben yönetim kurulundaki, denetim kurulundaki, disiplin kurulundaki ve istişare kurulundaki bütün üyelerimizin başkanlarımızın tam desteği ile el birliği ile önerileriyle çok iyi çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Onun için lütfen asil yedek ayrımı yapmayalım burada listede herkese yer veremedik. Ama önemli olan burada ki hazirun ve delegedir ve bu yapı içerisindeki en önemli organda delegelerdir biliyorsunuz. Burada bulunan herkeste delege. Bu vesileyle ben genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor. Tabi ki az önce bende teşekkür edemedim buradaki konfederasyon genel kurulunun hazırlanmasında çok emek sarf eden arkadaşlarımız var ben onlara çok teşekkür ediyorum. Tabi ki ben bütün illere teşekkür ediyorum Kastamonu’dan tutun Çankırı, Zonguldak, Bartın aklınıza gelen bütün iller Doğu, Güneydoğusuyla beraber Urfa’sıyla Diyarbakır’ıyla. Tabi ki bizim Karadeniz illerinin haricinde de Güneydoğu illeriyle de daha fazla bütünleşmemiz lazım az önce belirttiğim şekliyle de kurultayların, çalıştayların bir kısmının orada yapılması önemli hakikaten anca biz böyle Türkiye için elle oluruz.’’

Seçim sonunda tekrar kürsüye çıkarak konuşma yapan Akay bu göreve yeniden layık gördükleri için tüm konfederasyon yönetici ve üyelerine teşekkür etti.

Ekşioğlu ailesi adına söz alan Mehmet Ekşi ”Abim Hasan Ekşi’ye gösterilen vefadan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek başta Cevdet Akay olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ederim” dedi.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu tarafından Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirilen olağan genel kurul sonrası mevcut Genel Başkan Cevdet Akay güven tazeleyerek yeniden Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı oldu.

Haberi Paylaşın