Bizden Haberler

Ülkemizin Yöresel Zenginliklerini Buluşturduk

Yöresel Lezzetleri istanbullular ile Buluşturduk

Anadolu Kültürüne TSTK'dan Destek

Cevdet Akay baskanligindaki Tüm Sivil Toplum Kuruluslari Konfederasyonu (TSTK) tarafindan düzenlenen Yenikapi Etkinlik Alani’ndaki 28-31 Ekim tarihleri arasinda 4 gün süren ‘Tanitim Günleri’ basari ile tamamladiklarini söyledi.

4 gün boyunca düzenlenen etkinlikte Karadeniz, Iç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu basta olmak üzere Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden katılan her il, kültür ve sanat etkinliklerinin yani sira, folklorik ve gastronomik özelliklerini sergiledi.

‘’Illerimizi en iyi sekilde tanitmaya gayret ediyoruz’’

TSTK Genel Baskani Cevdet Akay, etkinlikte kendilerini destekleyen herkese tesekkür ederek, “Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nun bu tip sekliyle yaptığı ilk etkinlik. Tanıtım günleri olarak adlandiriyoruz. Konfederasyonumuzun bünyesinde 64 il, dernek ve federasyon var. Burada da kültür çadirlarimiz var. Yöresel ürün ve yemeklerin sergilendiği çadırlar var. Kültür çadirimiz da tabi ki 25 stantla sinirli oldugu için bütün illerimizi bu kisma alamadik ama diger yöresel ürünler ve yemek çadirlarina bütün illerimiz için temsilci bulundurduk. İllerimizin kültürünü sanatini, sporunu, gastronomisini, turizmini en iyi sekilde tanitmaya gayret ediyoruz. Çok da güzel bir etkinlik oldu. 28-31 Ekim tarihleri arasinda 4 gün boyunca devam etti. Kültürel sanatsal anlamda etkinliklerimiz de oldu. Yuvarlak masa toplantilari, imza günleri, fotoğraf sergisi gibi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı da özel bir şekilde kutladık. Ben bu vesileyle bütün milletimizin Cumhuriyet Bayrami’ni en isten dileklerimle kutluyorum’’ dedi.

Haberi Paylaşın