Bizden Haberler

Sivil İnsiyatifin Kanaat Önderleri Buluştu

Sivil İnsiyatifin Kanaat Önderleri Buluştu

Çamlıca Kulesinde Sivil İnsiyatif Buluşması

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Genel Başkanı Cevdet Akay’ın önderliğinde, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde 62 ilin STK temsilcileri; Avrupa’nın en yüksek yapısı unvanına sahip olan Çamlıca Kulesi’nde bir araya gelerek, pandemi süreciyle birlikte STK’ların önemi ve hedefi konusunda önemli bir zirve gerçekleştirdi.

Toplumun en uç noktasına kadar ulaşmada her zaman büyük bir sorumluluk anlayışıyla çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi, pandemi döneminde bir kez daha ortaya çıktı. Çamlıca Radyo ve TV Kulesi’nde tarihi bir zirve olarak gerçekleşen toplantıda küresel salgın sonrası STK’ların yeni yol haritası da belirlenmiş oldu.

TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay, açılış konuşmasında TSTK’nın tarihçesine de atıfta bulunarak, bugüne dek yapılan önemli faaliyetleri ve bundan sonraki hedefleri anlattı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve Balkanlar’dan sivil inisiyatifin bir araya gelerek ve güç birliği yaparak güzel projeler üretmeye devam edeceğinin de müjdesini verdi.  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise, STK’ların önemine vurgu yaparak STK’lara her türlü faaliyetlerinde destek vereceklerini belirtti. STK başkanları ve temsilcileri de karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak iyi dileklerini ilettiler.

TSTK Genel Başkanı Cevdet Akay’ın öncülüğünde ve Üsküdar Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen zirveye, ayrıca TSTK İstişare Kurulu Başkanı Mahmut Ekşi, TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan, TÜMBİKON Ulusal ve Uluslararası Sosyal ve Ekonomik Strateji Başkanı Can Çobanoğlu, TÜMBİFED Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Kenan Aydın, RİDEVA Başkan Vekili, TÜMBİKON Genel Başkan Vekili Hayri Ülgen, TÜMBİKON-TÜMBİFED Genel Sekreteri Arif Ekşi, TÜMBİKON-TÜMBİFED Meclis Başkanı Prof. Dr. Ertaç Ergüven, GÜYAD Başkanı Tahsin Söğüt, DİYARDER Genel Başkanı Av. Vahit Kaya, MUŞBİAD ve Muş Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Dr. Şerafettin Ekici, RUBASAM Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Kılıçaslan Soku, Çebi Vakfı Genel Sekreteri Ayşe Çebi, Bolu Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı Abdullah Tiftikçi, Kastamonu Federasyonu Birinci Başkanı Hidayet Yüksel, TSTK Genel Başkan Başdanışmanı Halil Kütük, Bitlis Vakfı Başkanı Abdul Beşir Ceylan, RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut, Giresun Federasyonu Genel Başkan Vekili Fatih Aydın, İstanbul Çevre Derneği Başkanı Gültekin Taşpınar, MADEFE Genel Başkan Vekili Ömer El, DİYARDER Başkan Vekili Medeni Deveci, TSTK Yönetim Kurulu Üyesi Asuman Karaşabanoğlu, İDEVA Başkan Vekili Ali Rıza Şişman, RİDEVA Vakfı Genel Başkanı Recep Albayrak, Van Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Donat, Gümüşhane Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Demir, Kopuzlar Vakfı Genel Sekreteri Adnan Kopuz, TSTK Genel Başkan Vekili Remzi Kozal, Batman Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Recep Dalkılıç, Marmara Dernekler Federasyonu Genel Başkan Vekili Hikmet Sırma, Dünya Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Metin Akkuş, Samsun Konfederasyonu Genel Başkanı Kaya Aşçı, Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü, RUBASAM Başkanı Mesut Başkır, Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fatma Kıranoğlu, Giresun Dernekler Birliği Başkanı Muhterem Memiş, RUBAFED Genel Başkanı Kamuran Atakan, RUBAFED Genel Başkan Vekili Süheyl Çobanoğlu, Düzce Derneği Başkan Vekili Mustafa Sönmezoğlu, Bartın Dernekler Birliği Onursal Başkanı Mete Fırıncıoğlu, Sinop Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Remzi Yüksel, Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hasan Başça, Zonguldak Federasyonu Genel Başkanı Ziya Özcan, Amasya İş İnsanları Derneği Genel Sekreteri İsmail Altaş, Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Zeynettin Aydın,  İstanbul Düzceliler Derneği Başkanı İlyas Çelebi, Artvin Dernekler Birliği Başkanı Metin Kar, Sakarya Dernekler Birliği Başkanı Yaşar Saka, İstanbul Çevre ve Kültür Dernek Başkanı Mehmet Gültekin TAŞPINAR, TSTK Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Birinci katıldı.